STRONA GŁÓWNA

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za pomoc i życzliwość okazaną przy podczas realizowania przez WSG, innowacyjnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, projektu NIC O NAS BEZ NAS. Wszystkim zainteresowanym przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu wśród młodzieży, dedykujemy nasz Przewodnik po mentoringu.

Przewodnik to forma poradnika, który powstał z myślą o mentorach zaangażowanych w projekty związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu. Mentor nie wymyśla celów, ale pomaga je zdefiniować, mentor nie działa za kogoś, ale wspiera w działaniu, mentor nie jest magikiem czy uzdrowicielem, nie robi cudów, ale podtrzymuje, podpowiada, czasem po prostu jest.

Nasz przewodnik składa się z trzech części. Pierwsza napisana została z myślą o tych, którzy chcą być mentorami, druga adresowana jest do instytucji, które chciałaby z usług mentora korzystać, trzecia to zbiór gotowych programów zajęć, które można wykorzystać podczas szkoleń.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.nicbeznas.byd.pl.

Bezpłatny przewodnik po mentoringu znajduje się w zakładce Publikacje.

Z szacunkiem
Małgorzata Dysarz-Lewińska
Kierownik projektu

 

 

Projekt „Nic o nas bez nas” trwał od listopada 2011 r. Przez minione dwa lata uczyliśmy się jak być mentorami dla swoich rówieśników, niwelować wykluczenie społeczne i pomagać sobie nawzajem, ale też samym sobie. Odwiedziliśmy też naszego estońskiego partnera - Fundację Zapobiegania Przestępczości (Crime Prevention Foundation), uczestnicząc na miejscu w zajęciach prowadzonych przez tamtejszych specjalistów, którzy mentoringiem rówieśniczym w praktyce, zajmują się już od lat. Projekt „Nic o nas bez nas” realizowany jest w ramach Priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 7.4: Promocja integracji społecznej, projekt innowacyjny w temacie: „Poszukiwanie metod wczesnej interwencji socjalnej i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży”.
 

www.efs.gov.pl

  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/