Partnerzy

Nasi partnerzy

 

Kuriteoennetuse Sihtasutus

 

Kuriteoennetuse Sihtasutus (Crime Prevention Foundation, Fundacja Zapobiegania Przestępczości) – funkcjonująca w Estonii, z systemem wczesnej interwencji socjalnej w odniesieniu do osób do 21 roku życia, z zastosowaniem mentoringu oraz wyłączenia z systemu w celu wypracowania nowych modeli zachowań.


Doświadczenie fundacji:
1) w ramach inicjatywy EQUAL w 2005 r. projekt „RE-START”, w partnerstwie z: Pracuj Mądrze (Holandia), służbą więziennictwa (Polska, Wielka Brytania, Francja), kuratorską służbą sądową (Finlandia), Instytutem w Don Calabrii (Włochy); dotyczący rozwoju szkolnictwa zawodowego i systemu więziennictwa nieletnich (wartość 680 tys. EUR);
2) w ramach grantu Komisji Europejskiej – zapobieganie narkomanii (2010 r.), projekt „Narkotyki u nieletnich – strategie zapobiegania” (wartość 55 tys. EUR), realizowany w partnerstwie;
3) w ramach EFS (2010 r.), projekt: „Portfolio” (wartość 493 tys. EUR), dotyczący szkolnictwa zawodowego w instytucjach dla nieletnich oraz instytucjach wsparcia po opuszczeniu zakładu.


Kontakt:
Kuriteoennetuse Sihtasutus
Mamma talu, Sargvere küla, Paide vald, Järvamaa 72602
Estonia
tel. +372-6800100
e-mail: kesa@kesa.ee
www.kesa.ee

  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/