Plany

Plany

 

 

Nasz projekt wystartował 1 listopada 2011 i potrwa do końca grudnia 2013. Czasu na jego realizację jest wiec dużo, ale nasze plany są tak ambitne, że musimy zaplanować niemalże każdy dzień i zadbać o to, aby nie zmarnować ani godziny.

Haromonogram projektu jest bardzo napięty, dlatego dbając o dyscyplinę pracy, narzuciliśmy sobie solidne tempo. Przedstawiamy ramowy haromonogram naszych działań:

 

Styczeń/luty 2013

W tym czasie odbywać się będzie rekrutacja kandydatów do 3. grupy uczestników naszego projektu. Rekrutację prowadzimy do końca lutego, żeby uzyskać jak największą liczbę chętnych. Szczegóły w zakładce "Rekrutacja".

Jak widać, nasza 1. grupa mentorska ma teraz sporo czasu na realizację swoich planów związanych z wyborem ścieżek oraz dopracowanie relacji mentorskich, nawiązanie nowych lub dopracowanie tego, co nie zadziałało jak należy. Tymczasem druga grupa powinna wejść w relacje mentorskie z 3. grupą, do której nabór właśnie trwa i powinna być, w dużej mierze, zrekrutowana przez uczestników z grupy 2. Tym samym uczestnicy z grupy 2. stają się mentorami, czyli będziemy mieli wiosną dwie grupy mentorskie i jedną grupę uczestników.

Jednym z istotnych punktów naszego projektu, jest poza wypracowaniem odpowiednich narzędzi współpracy mentorskiej, utworzenie tzw. klubu oddolnej demokracji. Jakie ma to być miejsce, jak ma działać, w jakie dni być do dyspozycji uczestników projektu i na jakich działać zasadach, to zależy wyłącznie od nich samych. Nikt z organizatorów nie może takich propozycji składać w ich imieniu.

 

Luty 2013

Rozpoczęcie następujących warsztatów/ścieżek tematycznych: język hiszpański, abc rekreacji, warsztaty dziennikarskie. Z uruchomieniem kolejnych ścieżek czekamy do czasu zebrania odpowiedniej liczby chętnych.


Marzec-czerwiec 2013

Rozszerzone szkolenie z psychologii i pedagogiki (w tym wizyty i warsztaty studyjne prowadzone przez Artura Lewińskiego, Magdę Talar i Natalię Lejbman) dla 2. grupy: marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2013.

Podstawowe szkolenie z psychologii i pedagogiki dla 3. grupy: kwiecień, maj, czerwiec 2013.

Wyjazd integracyjny dla wszystkich trzech grup uczestników projektu zorganizowany przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy GROM: kwiecień 2013.

 

Jesień 2013

Dopracowanie produktu i ewaluacja projektu.

Harmonogram ŚCIEŻEK WARSZTATOWYCH (czerwiec-lipiec 2013) - język angielski


 Harmonogram ŚCIEŻEK WARSZTATOWYCH (maj-lipiec 2013) - tutoriat artystyczny i fotografia

Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczestników (kwiecień-czerwiec 2013) - GRUPA 3 - ostatnia aktualizacja 10.06.2013

 

 

 

Ramowy harmonogram projektu "Nic o nas bez nas"
 

 

Archiwum zajęć:  

 Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczestników projektu (styczeń-marzec 2012) 

Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczestników (marzec-maj 2012) - GRUPA 1

 

Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczestników (kwiecień-maj 2012) - GRUPA 1

Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczestników (kwiecień-maj 2012) - GRUPA 2

Szczegółowy harmonogram zajęć dla uczestników (październik 2012 - styczeń 2013) -   GRUPA 1 i 2

Harmonogram spotkań studyjnych dla GRUPY 1 (październik 2012 - styczeń 2013) - Magdalena Talar

Harmonogram spotkań studyjnych dla GRUPY 1 (październik - listopad 2012) - Natalia Lejbman

Harmonogram ŚCIEŻEK WARSZTATOWYCH (marzec-maj 2013) - ostatnia aktualizacja 20.05.2013

  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/