25.06.2012 - GROM w Borze

Wczesna pobudka i zaprawa poranna, jeden nocleg w lesie, połączony z przygotowaniem pożywienia, zasady zdobywania i uzdatniania wody, budowa legowisk i schronień. Do tego nauka rozpalania ognia, rodzaje map i ich czytanie, sposoby określania stron świata oraz pomoc medyczna w warunkach przygodnych, ochrona przed zagrożeniami, techniczne elementy przetrwania w terenie, liny i węzły survivalowe, prymitywna broń i narzędzia, odzież i noszaki, a także marsz na azymut, marsz na mapę, marszobieg na orientację. I to co najważniejsze: działanie w grupie i współodpowiedzialność. Bo przecież właśnie po to jest ten wyjazd. Już 28 czerwca jeden z najbardziej oczekiwanych elementów projektu „Nic o nas bez nas”, wyjazd w Bory Tucholskie na 3-dniowy obóz przetrwania.

Wyjeżdżamy o 9.00 spod budynku K na terenie WSG. Zabieramy tylko to, co niezbędne: kurtki przeciwdeszczowe, porządne buty, nóż lub scyzoryk, latarkę, śpiwór jeśli chcemy nocować w lesie. Wracamy 30 czerwca około godziny 18.00.

Wśród naszych trenerów znajduje się wykwalifikowany, zawodowy ratownik medyczny.

Osoby z czasową lub stałą niedyspozycją zdrowotną proszone są o zabranie zażywanych leków oraz skontaktowanie się – już po przyjeździe – z Panem Tomaszem.<< powróć do listy aktualności
  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/