15.10.2012 - Czy mentoring w Polsce jest możliwy?

Projekt „Nic o nas bez nas” wszedł w drugą fazę realizacji. Nasza strategia została zatwierdzona, a beneficjenci zdobyli już podstawową wiedzę i kompetencje w obszarze mentoringu. Teraz uczestniczą w studyjnych zajęciach praktycznych: odwiedzają placówki opiekuńczo-wychowawcze, poznają zasady udzielania skutecznej pomocy społecznej, uczą się mediacji rodzinnych i uczestniczą w programie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Oczekiwanym, finalnym rezultatem naszego projektu jest wzrost oddolnych inicjatyw młodzieży, na rzecz innych, młodych osób, rówieśników, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomysł powiedzie się, jeśli idea mentoringu rówieśniczego zostanie upowszechniona. W tym celu na specjalne seminarium poświęcone możliwościom wdrożenia metody, zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji związanych z zapobieganiem wykluczeniu społecznemu, m.in. wśród młodzieży. Wśród gości były osoby związane z tematem zarówno zawodowo, jak i społecznie. Fotorelację z tego spotkania obejrzeć można w zakładce Galeria

Społeczne konsultacje będziemy kontynuować. Wypracowana, wstępna wersja produktu, czyli gotowego „przepisu” na włączenie mentoringu rówieśniczego do powszechnej praktyki, będzie dopracowywana po uwzględnieniu uwag praktyków i otoczenia społecznego. Elektroniczną wersję naszego produktu pobrać można w zakładce Publikacje. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem projektu: e-mail nicbeznas@byd.pl lub malgorzata.dysarz@byd.pl, telefon: 052 567-00-49.
 << powróć do listy aktualności
  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/