08.01.2013 - Zrób coś dla siebie i innych – ruszyła ostatnia rekrutacja do projektu „Nic o nas bez nas”

Jeżeli masz od 18 do 24 lat, mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim, chcesz zrobić coś dla siebie i dla innych, ta wiadomość jest dla Ciebie! To już ostatnia szansa, aby zostać mentorem dla swoich rówieśników i wziąć udział w innowacyjnym projekcie „NIC O NAS BEZ NAS”, współfinansowanym ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki, wszedł w drugą fazę realizacji. W styczniu 2013 r. rozpoczyna się nabór do kolejnej, trzeciej już grupy uczestników. Celem projektu „Nic o nas bez nas” jest pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Jego ideą jest MENTORING rówieśniczy. Taka metoda wspierania osób defaworyzowanych stosowana jest od lat m.in. w Wielkiej Brytanii i Estonii, gdzie działa Partner naszego projektu – Crime Prevention Foundation.

W naszym projekcie możesz liczyć na wiosenny wyjazd integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy GROM, ciekawe warsztaty i zajęcia, które pozwolą uporządkować własne sprawy i zadbać o innych. Postępowanie kwalifikacyjne w projekcie jest dwuetapowe:
I. W etapie pierwszym kwalifikujemy według kryteriów formalnych i ustawowych.
II. W etapie drugim ważne są wyniki ankiety. Na jej podstawie będziemy wstępnie kwalifikować do finałowej rozmowy z psychologiem.

Rekrutacja odbywa się w formie online lub tradycyjnej. Jeżeli masz dostęp do internetu, wejdź na stronę www.nicbeznas.byd.pl i wybierz zakładkę „Rekrutacja”. Z internetowej możliwości rejestracji możesz też skorzystać w Bibliotece Głównej WSG (budynek B) przy ulicy Garbary 2 w Bydgoszczy. Możesz również przystąpić do projektu odwiedzając nasze biuro, które mieści się w Bydgoszczy, w Wyższej Szkole Gospodarki przy ulicy Garbary 2, w budynku W, pokoju I.

Masz wątpliwości czy spełniasz kryteria naboru? Masz utrudniony dostęp do Internetu? Potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu ankiety lub wolisz wypełnić ją w wersji papierowej? Chętnie służymy pomocą! Specjalnie dla zainteresowanych pełnimy dyżury w biurze projektu "Nic o nas bez nas" w każdy poniedziałek i wtorek od 8.00 do 16.00.

Przyjdź do nas, napisz lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej:
Biuro Projektu NIC O NAS BEZ NAS
Wyższa Szkoła Gospodarki
Garbary 2
85-235 Bydgoszcz
tel.: 52 567-00-49
www.nicbeznas.byd.pl

 << powróć do listy aktualności
  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/