27.02.2013 - Program Animacji Młodych Osób Niepełnosprawnych

Fundusze Europejskie zajmują się wspieraniem wszystkich grup społecznych, a w szczególności osób niepełnosprawnych oraz ich otoczenia. Od 1 marca 2013 r. Wyższa Szkoła Gospodarki zaprasza do udziału w projekcie pn. „Program Animacji Młodych Osób Niepełnosprawnych – PAMON” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Idea przewodnia projektu koncentruje się wokół aktywizacji zawodowej oraz społecznej młodych osób niepełnosprawnych i niezatrudnionych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Podjęcie zatrudnienia oraz aktywność społeczna stanowi istotny element poczucia bycia potrzebnym, źródła pozytywnej oceny i integracji na wszystkich płaszczyznach życia. Projekt pn. „Program Animacji Młodych Osób Niepełnosprawnych – PAMON” to kompleksowe działania pomocowe. 

Co proponujemy?

  • Szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej, m.in. zajęcia z zakresu asertywności, komunikacji, rozwoju osobistego
  • Podniesienie wiedzy na temat rynku pracy, tworzenia klubu przedsiębiorcy
  • Kursy z zakresu: cateringu, obsługi kelnerskiej i barmańskiej; recepcjonisty hotelowego; asystenta działu PR i marketing; pielęgnacja terenów zielonych; profesjonalnego pracownika biurowego; języka angielskiego; języka migowego i inne
  • Zapewniamy transport uczestników/czek szkoleń i kursów;
  • Kurs dla Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej;
  • 3-miesięczny staż zawodowy wraz z otrzymaniem stypendium w wysokości 1500,00zł/m-c brutto

Rekrutacja planowana jest od marca do maja 2013 r.

Kontakt:
Marta Wiśniewska
Koordynator projektu pn. „Program Animacji Młodych Osób Niepełnosprawnych PAMON”
Tel. 52 567 00 89
E-mail: marta.wisniewska@byd.pl
 << powróć do listy aktualności
  • ZESPÓŁ EKSPERCKI
  • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/