• 20.11.2013 - Projektowy festyn integracyjny już 26 listopada w APK

  26 listopada 2013 r., we wtorek, Wyższa Szkoła Gospodarki zaprasza do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej na festyn integracyjny promujący innowacyjny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, projekt "Nic o nas bez nas".

  Czekamy od godziny 15.00! Zapraszamy uczestników projektu, przyjaciół i znajomych, młodych ludzi zainteresowanych mentoringiem rówieśniczym i wolontariatem. W programie:

  • 15.00 - konkursy, gry i zabawy integracyjne - dla młodszych i starszych,
  • 16.00 - uroczyste wręczenie zaświadczeń o ukończeniu projektu
  • 16.30 - premierowy pokaz jednego z telewizyjnych reportaży filmowych
  • 17.00 - gry integracyjne

  Potrzebujesz mentora - przyjdź koniecznie! Sam chciałabyś nim zostać? Czekamy na Ciebie. 26 listopada 2013, godzina 15.00 Akademicka Przestrzeń kulturalna WSG, ulica Królowej Jadwigi 14, Bydgoszcz.

  Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego - Człowiek Najlepsza Inwestycja!

  więcej
 • 18.11.2013 - "Nic o nas bez nas" - premierowe odcinki filmu od wtorku w TVP Bydgoszcz

  Jak było podczas projektu NIC O NAS BEZ NAS? Jak wyglądały nasze zajęcia, czego się nauczyliśmy i jakie były trudności. O tym wszystkim od 19 listopada na antenie TVP Bydgoszcz. Zobacz koniecznie! W każdy wtorek o 20:45 (powtórki w niedziele o 17:55).

  Tymczasem 2-minutowy pilot pierwszego odcinka projektowego filmu można już obejrzeć na portalu YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=3Wbhvk9Rhrc&feature=youtu.be

  więcej
 • 05.11.2013 - Zapytanie ofertowe - instruktorzy podczas festynu promocyjnego

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy zaprasza do składania ofert na zapytanie ofertowe NR 7/POKL-182/NONBN/2013 dotyczące zatrudnienia 6 instruktorów do przeprowadzenia zajęć podczas festynu promocyjnego.

  Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły w załącznikach:

  - Zapytanie ofertowe
  - Formularz ofertowy
  - Oświadczenie
  - CV
  - Konspekt

  więcej
 • 14.10.2013 - Projekt

  6 listopada br. o godz. 9.00. odbędzie posiedzenie Regionalnej Sieci Tematycznej. Tematem spotkania będzie walidacja naszego innowacyjnego projektu „Nic o nas bez nas”. Możemy zatem zaplanować już nasze dalsze działania, które pozwolą na sfinalizowanie projektu - czyli festyn promujący projekt, (26 listopada) oraz spotkanie zamykające (6 grudnia), połączone z seminarium przeznaczonym dla instytucji, organizacji itd., które chciałyby zastosować metodę mentoringu rówieśniczego i skorzystać np. z doświadczenia i pomocy mentorów.

  Bardzo chcielibyśmy, aby udział uczestników projektu "Nic o nas bez nas" również był podczas seminarium zaznaczony, liczymy na ciekawe wystąpienia. Kto będzie chciał zabrać głos, wziąć udział w seminarium, podzielić się uwagami, tego serdecznie zapraszamy do biura projektu. Można również zgłaszać się mailowo: md@byd.pl lub nicbeznas@byd.pl.

  więcej
 • 26.08.2013 - Ostatnie spotkanie z Jaano w Bydgoszczy - 5 września

  Nasz estoński Partner Jaano Rässa 5 września przyjeżdża po raz ostatni - w ramach projektu NIC O NAS BEZ NAS - do Bydgoszczy. Jak zawsze, Jaano będzie miał czas na spotkanie z uczestnikami projektu. To jedyna szansa dla uczestników 3. grupy na spotkanie z tą wyjątkową osobą! Jakie będzie to spotkanie i czemu zostanie poświęcone, zależy od Was. Maciej Pyszka zaproponował zorganizowanie wspólnej gry miejskiej. Sądzimy, że to dobry pomysł, ale to Wy zdecydujecie. Początek spotkania z Jaano zaplanowaliśmy na 14.30. Miejsce spotkania uzależnione jest od jego charakteru, dlatego szczegóły podamy w kolejnym komunikacie.

  Uwaga: Bardzo proszę o kontakt z Maciejem Pyszką w sprawie gry miejskiej, jeżeli zaakceptujecie Państwo ten pomysł i pomoc w jej zorganizowaniu.

  więcej
 • 16.07.2013 - Wolontariat w zakładzie poprawczym dla nieletnich w Boliwii

  Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART we współpracy z włoską organizacją ProgettoMondo.mlal zaprasza osoby w wieku 24-30 lat do udziału w projekcie Wolontariatu Europejskiego w Boliwii. Dwóch wolontariuszy z Polski oraz z Włoch będzie pracować jako asystenci psychologów w zakładzie poprawczym dla nieletnich Centro Qalauma, gdzie duży nacisk kładzie się na resocjalizację osadzonych.

  więcej
 • 25.06.2013 - Rusza intensywny kurs języka angielskiego

  Przypominamy, że od wtorku 25 czerwca zaczyna się nasz letni, intensywny kurs języka angielskiego dla uczestników projektu. Haromonogram zajęć znajduje się w zakładce Jak to robimy?/Plany oraz na FB.

  Certyfikaty ukończenia kursów językowych wraz z certyfikatami potwierdzającymi udział w szkoleniu projektowym zostaną uroczyście wręczone podczas spotkania zamykającego i festynu, który planujemy na jesień 2013. Prawdopodobnie będzie to październik, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty, ponieważ najpierw musimy przygotować produkt (podręcznik mentoringu) i uzyskać pozytywną ocenę.

  W związku z pracami nad podręcznikiem, uprzejmie prosimy wszystkich uczestników i mentorów, aby zechcieli raz jeszcze zweryfikować swoje relacje na płaszczyźnie mentorskiej. Wiemy, nie wszystko się powiodło w tym zakresie, ale projekty innowacyjne zawsze są procesem. Na błędach też się uczymy. Dlatego prosimy o wypełnienie formularza, który można pobrać poniżej i odesłanie na adres md@byd.pl. To bardzo ważne, gdyż bez tego nie możemy przystąpić do opracowania produktu.

  Pliki do pobrania: Formularz weryfikacji współpracy mentorskiej

  więcej
 • 10.06.2013 - Zajęcia z samoobrony dla 2. i 3. grupy

  Uwaga uczestnicy 2. i 3. grupy! Już wkrótce będziecie mogli wziąć udział w zajęciach z zakresu samoobrony. Terminy ustalone zostały następująco:

  Grupa 3
  17 czerwca 2013 r. (godz. 17.00-20.00, sala gimnastyczna w bud. M)
  24 czerwca 2013 r. (godz. 16.15-20.15, sala gimnastyczna w bud. M)

  Grupa 2 (odrabia zajęcia niezrealizowane wiosną)
  1 lipca 2013 r. (godz. 16.15-20.15, sala gimnastyczna w bud. M)

  więcej
 • 10.06.2013 - Dzieląc się projektowymi doświadczeniami...

  Drogie Uczestniczki i drodzy Uczestnicy, jesteśmy obecnie na takim (prawie finałowym) etapie projektu, na którym głównym naszym zadaniem jest upowszechnianie i włączanie do głównego nurtu społecznego tego, co udało się nam w projekcie wypracować, jak też... informowanie o tym, co się nie udało. Potknięcia i porażki - jeśli wyciągamy z nich wnioski, również są cenne, szczególnie dla osób, które zechcą z naszych doświadczeń skorzystać.

  14 i 15 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, podczas imprezy związanej z bezpieczeństwem nad wodą, będziemy mieli nasze stoisko promujące projekt "Nic o nas bez nas". Szukamy wolontariuszy, którzy przez godzinę lub dłużej dotrzymają nam towarzystwa. Zgłoszenia proszę kierować do Kierowniczki projektu. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • 31.05.2013 - Zapytanie ofertowe - warsztaty z j. angielskiego

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące przeprowadzenia warsztatów w zakresie języka obcego (język angielski) w ramach realizacji projektu. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe 31.05.2013
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Oświadczenie oferenta

  więcej
 • 22.05.2013 - Kolejna odsłona warsztatów dla uczestników projektu - fotografia i tutoriat artystyczny

  Ruszają kolejne ścieżki warsztatowe dla uczestników projektu "Nic o nas bez nas". Tym razem oferujemy profesjonalne warsztaty z fotografii i tutoriatu artystycznego. Harmonogram zajęć dostępny jest w zakładce Jak to robimy?/Plany.

  W wyniku konsultacji z uczestnikami projektu, ostatnia ścieżka indywidualnego rozwoju zrealizowana zostanie w postaci intensywnego kursu języka angielskiego. Zapisy przyjmuje kierowniczka projektu - p. Małgorzata Dysarz-Lewińska (malgorzata.dysarz@byd.pl).

  więcej
 • 23.04.2013 - Zapytanie ofertowe - tutoriat artystyczny i fotografia

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące przeprowadzenia warsztatów w zakresie tutoriatu artystycznego i fotografii w ramach realizacji projektu. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe 23.04.2013
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Oświadczenie oferenta

  więcej
 • 19.04.2013 - Komunikat dla uczestników warsztatów z j. hiszpańskiego

  26 kwietnia (piątek) o godz. 16:00, w sali A-11 odbędą się zaległe warsztaty z języka hiszpańskiego.

  Zajęcia odbędą się także wyjątkowo 6 maja o godz. 9:30 w sali A-9 (zamiast warsztatów zaplanowanych na środę 8 maja). 

  więcej
 • 08.04.2013 - Zmiana sali na warsztaty z j. hiszpańskiego

  Informujemy, że warsztaty z języka hiszpańskiego zostały przeniesione do sali A-9 (budynek A).

  więcej
 • 02.04.2013 - Wyjazd integracyjny do Zieleńca

  Ciepłe ubrania, porządne buty i gotowość na przeżycie przygody - to uczestnicy projektu "Nic o nas bez nas" koniecznie powinni zabrać ze sobą na kolejny survivalowy wyjazd z byłymi żołnierzami GROM-u. Tym razem czekają ich góry i nauka przetrwania w tych, odmiennych od letniego wyjazdu do Krówki, warunkach.

  Wyjazd rozpocznie się w nocy z 3 na 4 kwietnia o godz. 1.00. Autokar rusza z WSG (Garbary 2). Na miejscu zarezerwowane są 2 noclegi - z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. Ze względu na warunki atmosferyczne, uczestnicy wyjazdu zakwaterowani zostaną w pensjonacie "Jagienka" (Zieleniec 49, 57-340 Duszniki Zdrój). Powrót planowany jest w sobotę 6 kwietnia w godzinach popołudniowo-wieczornych.

  więcej
 • 21.03.2013 - Zmiana harmonogramu warsztatów

  Uwaga, nastąpiła modyfikacja harmonogramu zajęć warsztatowych "ABC rekreacji". Uczestników tej ścieżki warsztatowej prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowanym planem warsztatów w zakładce Jak to robimy?/Plany.

  więcej
 • 15.03.2013 - Startują warsztaty

  Wraz z początkiem wiosny startujemy ze ścieżką warsztatową "ABC rekreacji". Uczestników czekają pasjonujące tygodnie tematyczne, w tym m.in. tydzień tańca, tydzień pod i nad wodą, tydzień na korcie czy tydzień przetrwania. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany zespół specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

  Pierwsze warsztaty odbędą się 22 marca. Plan zajęć dostępny jest już w zakładce Jak to robimy?/Plany.

  więcej
 • 13.03.2013 - Odwołane zajęcia z j. hiszpańskiego 13 marca

  Z powodu hospitalizacji lektorki, zajęcia warsztatowe z języka hiszpańskiego zaplanowane w dniu 13 marca 2013 r. (środa) zostały odwołane.

  więcej
 • 11.03.2013 - Zapytanie ofertowe - trenerzy podczas wyjazdu integracyjnego

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia 6 trenerów, którzy będą odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie treningu dla 65 osób podczas 3-dniowego wyjazdu integracyjnego w ramach realizacji projektu. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe 11.03.2013
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Oświadczenie oferenta

  więcej
 • 04.03.2013 - Odwołane zajęcia 4 i 5 marca (II grupa)

  Uwaga! Zajęcia dla 2. grupy zaplanowane na 4 i 5 marca zostały odwołane.

  Aktualne są natomiast warsztaty dziennikarskie oraz z języka hiszpańskiego. Warsztaty z hiszpańskiego startują w środę 6 marca o godzinie 16.00 w sali H3 (WSG, ul. Garbary 3, budynek H).

  Zaktualizowany harmonogram warsztatów dostępny jest w zakładce Jak to robimy?/Plany.
   

  więcej
 • 01.03.2013 - Komunikaty organizacyjne dla uczestników - plany zajęć i wyjazd integracyjny

  W zakładce Jak to robimy?/Plany udostępnione zostały plany zajęć merytorycznych dla 2. i 3. grupy oraz wstępny terminarz ścieżek warsztatowych.

  Zajęcia warsztatowe z dziennikarstwa ruszyły już 28 lutego. Warsztaty z języka hiszpańskiego rozpoczną się 6 marca i obywać się będą w WSG, od 16.15. Numer sali podamy w kolejnym komunikacie. Za chwilę ruszy też ścieżka "ABC rekreacji".

  Zajęcia merytoryczne dla grupy 2. rozpoczynają się w poniedziałek 4 marca, o godz. 16.15 (budynek A).

  Zajęcia dla grupy 3. natomiast rozpoczną się 8 kwietnia. Przypominamy, że nadal trwa rekrutacja do 3. grupy. Osoby chętne do udziału w projekcie prosimy o zapoznanie się z informacjami w zakłdace Rekrutacja.

  Wyjazd integracyjny z GROMem do Zieleńca dla wszystkich trzech grup rozpoczniemy w nocy ze środy na czwartek, 4 kwietnia o godz. 1.00. Na miejsce dojedziemy w czwartek o 8:00 rano. Dwa dni spędzimy w górach, dwie noce śpimy w pensjonacie. W sobotę wyjeżdżamy około 12.00 z Zieleńca do Bydgoszczy.

  więcej
 • 27.02.2013 - Program Animacji Młodych Osób Niepełnosprawnych

  Od marca Wyższa Szkoła Gospodarki zaprasza do udziału w projekcie pn. „Program Animacji Młodych Osób Niepełnosprawnych – PAMON” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Idea przewodnia projektu koncentruje się wokół aktywizacji zawodowej oraz społecznej młodych osób niepełnosprawnych i niezatrudnionych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Podjęcie zatrudnienia oraz aktywność społeczna stanowi istotny element poczucia bycia potrzebnym, źródła pozytywnej oceny i integracji na wszystkich płaszczyznach życia. Projekt pn. „PAMON” to kompleksowe działania pomocowe.

  więcej
 • 25.02.2013 - Warsztaty dziennikarskie - pierwsze spotkanie

  Warsztaty dziennikarskie zaczynamy w czwartek 28.02. o godz. 16:15 wycieczką po telewizji, która potrwa 2h (do 18:15). Spotkanie w holu (zaraz przy wejściu) w TVP Bydgoszcz (ul. Kujawska 7).
  Prowadzący: Marek Mikielewicz

  więcej
 • 21.02.2013 - Zapytanie ofertowe - przewóz osób

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące przewozu osób na trasie Bydgoszcz – Zieleniec, Duszniki Zdrój w dwie strony. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe 21.02.2013
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Oświadczenie oferenta

  więcej
 • 18.02.2013 - Spotkania z psychologiem dla kandydatów do projektu

  Zarejestrowanych kandydatów do 3. grupy w projekcie "Nic o nas bez nas" zapraszamy do udziału w badaniu psychologicznym, które odbędzie się w terminach:

  • 19 lutego 2013 r. (wtorek) o godz. 16:00
  • 26 lutego 2013 r. (wtorek) o godz. 16:00

  Miejsce spotkań: kampus WSG, Garbary 2, budynek K, sala K-3.

  Termin badania jest do wyboru, jednak jeśli ktoś z Państwa nie może być obecny w tych dniach, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 604-517-667 lub mailowo na adres magda_gajewska@op.pl.
   

  więcej
 • 15.02.2013 - Rekrutacja, warsztaty, zajęcia, wyjazd integracyjny - komunikaty organizacyjne

  Szanowni Państwo, aktualnie pracujemy nad harmonogramem zajęć zaplanowanych na kolejny semestr naszego projektu. W lutym i marcu ruszają ścieżki warsztatowe dla 1. grupy, które mają spełniony warunek minimalnej liczby osób. Natomiast zajęcia dla 2. i 3. grupy planujemy od połowy marca. Jak tylko gotowa będzie szczegółowa „siatka” godzin natychmiast o niej poinformujemy.

  Obecnie najpilniejsze jest zebranie pełnej trzeciej grupy uczestników, którą „opiekować" będzie się grupa 2. Kandydaci rejestrują swoją chęć udziału w projekcie zgodnie z procedurą opisaną w zakładce "Rekrutacja".

  Natomiast wyjazd integracyjny zaplanowany został w terminie 4-6 kwietnia, czyli pierwszy poświąteczny weekend. Wyjazd przewidziany jest dla wszystkich trzech grup uczestników projektu. Jeśli ktoś z ważnego powodu nie będzie mógł w nim uczestniczyć, powinien złożyć w Biurze Projektu pisemną rezygnację wraz z podaniem jej przyczyny.
   

  więcej
 • 22.01.2013 - Uzupełnienie do zapytania ofertowego nr 1/POKL-182/NONBN/2013

  W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi zapytania ofertowego nr 1/POKL-182/NONBN/2013 z dnia 18.01.2013 r. oraz liczby osób-uczestników projektu NIC O NAS BEZ NAS, które będą brały udział w warsztatach/ścieżkach indywidulanego rozwoju z „ABC rekreacji”, „języka hiszpańskiego”, oraz „warsztatów dziennikarskich”, uprzejmie informujemy, że niemożliwe było ustalenie i podanie w zapytaniu ofertowym dokładnej liczby uczestników, ponieważ rekrutacja na poszczególne ścieżki osobistego rozwoju trwa.
  Informacji na temat aktualnej liczby uczestników, udzielamy zawsze po bieżącej kontroli wpisów na listach chętnych do udziału w zajęciach. W tej chwili możemy stwierdzić, iż minimalna liczba uczestników na każde z w/w zajęć to 12 osób.
  Dodatkowych wyjaśnień telefonicznych udziela kierowniczka projektu: Małgorzata Dysarz-Lewińska, tel.52-567-00-49.
   

  więcej
 • 18.01.2013 - Zapytanie ofertowe - warsztaty z zakresu sportu i rekreacji, dziennikarstwa oraz j. hiszpańskiego

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące przeprowadzenia warsztatów w zakresie sportu i rekreacji; dziennikarstwa (w tym jedna produkcja reportażu filmowego); języka obcego (język hiszpański). Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  userfiles/files/Zapytanie_ofertowe_18-01-2013_warsztaty_sport_dziennikarstwo_jezyk.pdf - Zapytanie ofertowe
  userfiles/files/Zal_1_Formularz_ofertowy_18-01-2013.doc - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  userfiles/files/Zal_2_Oswiadczenie_18-01-2013.doc - Załącznik 2 - Oświadczenie oferenta

   

  więcej
 • 08.01.2013 - Komunikat dla uczestników II grupy

  Uczestników projektu "Nic o nas bez nas" informujemy, że zajęcia z samoobrony dla 2 grupy odbędą się w WSG (sala gimnastyczna) w następujących terminach:

  • 16.01.2013 (środa), 19.00-20.30
  • 18.01.2013 (piątek), 19.00-20.30

  Ponadto przypominamy, że 14 stycznia o 16.15 dr Remigiusz Koc odrabia zajęcia, które odwołane zostały w dniu 4 grudnia.
   

  więcej
 • 08.01.2013 - Zrób coś dla siebie i innych – ruszyła ostatnia rekrutacja do projektu „Nic o nas bez nas”

  Jeżeli masz od 18 do 24 lat, mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim, chcesz zrobić coś dla siebie i dla innych, ta wiadomość jest dla Ciebie! To już ostatnia szansa, aby zostać mentorem dla swoich rówieśników i wziąć udział w innowacyjnym projekcie „NIC O NAS BEZ NAS”, współfinansowanym ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki, wszedł w drugą fazę realizacji. W styczniu 2013 r. rozpoczyna się nabór do kolejnej, trzeciej już grupy uczestników. Celem projektu „Nic o nas bez nas” jest pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Jego ideą jest MENTORING rówieśniczy. Taka metoda wspierania osób defaworyzowanych stosowana jest od lat m.in. w Wielkiej Brytanii i Estonii, gdzie działa Partner naszego projektu – Crime Prevention Foundation.

  W naszym projekcie możesz liczyć na wiosenny wyjazd integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy GROM, ciekawe warsztaty i zajęcia, które pozwolą uporządkować własne sprawy i zadbać o innych

  Rekrutacja odbywa się w formie online lub tradycyjnej. Jeżeli masz dostęp do internetu, wybierz zakładkę „Rekrutacja”. Z internetowej możliwości rejestracji możesz też skorzystać w Bibliotece Głównej WSG (budynek B) przy ulicy Garbary 2 w Bydgoszczy. Możesz również przystąpić do projektu odwiedzając nasze biuro, które mieści się w Bydgoszczy, w Wyższej Szkole Gospodarki przy ulicy Garbary 2, w budynku W, pokoju I.

  Przyjdź do nas, napisz lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej: Kontakt

  więcej
 • 17.12.2012 - Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku!

  Szanowni Państwo, składamy serdeczne życzenia pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłym gronie rodziny i przyjaciół.

  Niech nadchodzący rok 2013 przyniesie radość, nadzieję i uśmiech, które sprzyjać Wam będą w tworzeniu i realizacji ciekawych pomysłów!

  Zespół realizacyjny
  projektu "Nic o nas bez nas"

  więcej
 • 03.12.2012 - Grupa 1 i 2 - najbliższe działania

  Powoli zbliżamy się do końca zaplanowanych na jesień/zimę szkoleń. Grupa 2. kończy już w grudniu, została nam do zrealizowania tylko samoobrona, jeden warsztat z asertywności i konsultacje psychologiczne dr Koca, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Grupa 1. zakończy zajęcia w styczniu.

  Przed nami kolejne zadania. Przede wszystkim nabór do 3 grupy: akcję informacyjną zaczynamy już wkrótce. Ponadto wielkie testowanie, czyli czas na podsumowanie Waszych wzajemnych relacji, warsztaty tematyczne i kolejny wyjazd integracyjny, tym razem wezmą w nim udział już wszystkie grupy. Wytrwałość zatem pożądana!

  Przypominamy o warsztatach, które w dniu 4 grudnia poprowadzi Jaano Rässa. Godzina 16.15 budynek K, sala K4 i K5 będą do Waszej dyspozycji.
   

  więcej
 • 26.11.2012 - Warsztaty z Jaano Rässa 4.12. i przygotowania do naboru kolejnej grupy uczestników

  Szanowni Uczestnicy projektu, rozpoczynamy przygotowania do naboru kolejnej grupy! Co prawda do stycznia jeszcze zostało trochę czasu, ale skoro na nasz zimowy wyjazd integracyjny mamy jechać w poszerzonym gronie, warto już teraz zrobić rozeznanie. Rozejrzyjcie się wokół siebie, potrzeba nam ludzi solidnych i oddanych sprawie.

  Jednocześnie przypominamy, że już 4 grudnia zamiast tradycyjnych zajęć odbędą się specjalne warsztaty, które poprowadzi Jaano Rässa z Estonii. Tego nie można przegapić, bo kolejna okazja spotkania z tym wyjątkowym człowiekiem dopiero za rok!
   

  więcej
 • 19.11.2012 - Komunikat dla I i II grupy na 19.11.2012

  19 listopada 2012 r. zajęcia z zabezpieczenia socjalnego dla grupy 1 z Panią Magdą Talar odbędą się o godzinie 16:15 w sali K4.
  Zajęcia dla grupy 2 z psychologii z dr Remigiuszem Kocem odbędą się o godzinie 16:15 w sali K5.
  Przerwa kawowa dla obu grup o godzinie 17:30 w ”akwarium”.
   

  więcej
 • 08.11.2012 - Komunikat dla II grupy uczestników

  11 grudnia (we wtorek) odbędą się zajęcia z asertywności dla II grupy (odrabiamy za te odwołane 22.10.). Zajęcia poprowadzi jak zawsze pan Artur Lewiński, budynek K, sala K5.
   

  więcej
 • 22.10.2012 - Komunikat dla 1 i 2 grupy uczestników

  Zajęcia z asertywności dla GRUPY 2 zaplanowane na poniedziałek 22 października zostają odwołane.

  Spotkanie GRUPY 1 odbędzie się we wtorek 23 października o godz. 16:00 w ROPS "Błonie" przy ul. Broniewskiego 1.
   

  więcej
 • 15.10.2012 - Czy mentoring w Polsce jest możliwy?

  Projekt „Nic o nas bez nas” wszedł w drugą fazę realizacji. Nasza strategia została zatwierdzona, a beneficjenci zdobyli już podstawową wiedzę i kompetencje w obszarze mentoringu. Teraz uczestniczą w studyjnych zajęciach praktycznych: odwiedzają placówki opiekuńczo-wychowawcze, poznają zasady udzielania skutecznej pomocy społecznej, uczą się mediacji rodzinnych i uczestniczą w programie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

  Oczekiwanym, finalnym rezultatem naszego projektu jest wzrost oddolnych inicjatyw młodzieży, na rzecz innych, młodych osób, rówieśników, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomysł powiedzie się, jeśli idea mentoringu rówieśniczego zostanie upowszechniona. W tym celu na specjalne seminarium poświęcone możliwościom wdrożenia metody, zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji związanych z zapobieganiem wykluczeniu społecznemu, m.in. wśród młodzieży. Wśród gości były osoby związane z tematem zarówno zawodowo, jak i społecznie. Fotorelację z tego spotkania obejrzeć można w zakładce Galeria.

  Społeczne konsultacje będziemy kontynuować. Wypracowana, wstępna wersja produktu, czyli gotowego „przepisu” na włączenie mentoringu rówieśniczego do powszechnej praktyki, będzie dopracowywana po uwzględnieniu uwag praktyków i otoczenia społecznego. Elektroniczną wersję naszego produktu pobrać można w zakładce Publikacje. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem projektu: e-mail nicbeznas@byd.pl lub malgorzata.dysarz@byd.pl, telefon: 052 567-00-49.
   

  więcej
 • 10.10.2012 - Uzupełnienie zapytania ofertowego z dnia 1.10.2012 r.

  Szanowni Państwo,
  w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zapytania ofertowego nr 10/POKL-182/NONBN/2012 w ramach projektu WND-POKL.07.02.01-04-182/10 pn. „Nic o nas bez nas” umieszczamy na stronie uzupełnienie oferty o emisję opracowanych reportaży filmowych (minimum 6 emisji).

  Zapytanie ofertowe - produkcja reportaży filmowych z dnia 01.10.2012 (uzupełnione)
   

  więcej
 • 01.10.2012 - Zapytanie ofertowe - produkcja reportaży filmowych

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące produkcji 5 reportaży filmowych – oprawa muzyczna i graficzna (czołówka, jingle, podkład); realizacja zdjęć; realizacja montażu; reżyseria. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Oświadczenie oferenta
   

  więcej
 • 28.09.2012 - Nowy harmonogram zajęć dla 1 i 2 grupy (10.2012-01.2013)

  Nowy rozkład jazdy, już z salami, udostępniamy jak zwykle w zakładce Plany (u dołu). Zawsze mamy do dyspozycji sale K4 i K5, oczywiście w budynku K przy ulicy Naruszewicza. Każdego dnia zaczynamy o 16.15. Zawsze w poniedziałki i wtorki. Pani Natalia Lejbman i Pani Magda Talar również mają przypisane sale do swoich zajęć, ale w większości będą pracować z Wami w terenie. Pojawili się także nowi wykładowcy: pani Magda Gajewska i pani Alina Matlakiewicz. Natomiast terminu samoobrony dla 2 grupy jeszcze nie znamy, jak tylko ustalimy kiedy będzie wolna sala, dopiszemy do rozkładu zajęć.

  Najbliższe zajęcia 1 października czyli już… w najbliższy poniedziałek. Startują równolegle dwie grupy!

  więcej
 • 24.09.2012 - Warsztaty 25.09. dla uczestników projektu odwołane

  Szanowni Państwo, wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że nasz estoński ekspert Jaano Rassa miał wypadek. Na szczęście wiemy już, że nie jest tak źle, wraca do zdrowia. Regina Aasjarv w takiej sytuacji też odwołała swój przylot. Kolejna szansa na spotkanie z naszymi przyjaciółmi będzie w listopadzie/grudniu.

  Z tego względu musimy odwołać zaplanowane na 25 września, na godzinę 16.00, warsztaty dla uczestników projektu z grupy 1 i 2.

  Aktualne pozostają natomiast wydarzenia przewidziane na 26 września. Zatem o godzinie 15.00 zaczynamy nasz festyn integracyjny, który poprzedzony zostanie zaplanowanym na godzinę 11.00 seminarium na temat możliwości zastosowania mentoringu. Czekamy więc 26.09.2012 r. w APK (ul. Królowej Jadwigi 14). Ma być bardzo ładna pogoda :) Zabierzcie przyjaciół i rodzinę!
   

  więcej
 • 17.09.2012 - Wstępna wersja projektowego podręcznika o mentoringu już dostępna

  Szanowni Państwo, pod publiczną ocenę poddajemy wstępną wersję naszego „podręcznika” - swego rodzaju skrzynki narzędziowej, która ma pozwolić na upowszechnienie i zastosowanie w naszym regionie metody mentoringu rówieśniczego. To wstępna wersja, którą teraz będziemy ulepszać. W tym celu potrzebujemy Państwa opinii. Również tych krytycznych. Zapraszamy do lektury i kontaktu.

  Podręcznik w wersji elektronicznej można pobrać poniżej:

  Produkt finalny - "Nic o nas bez nas" (PDF)

  więcej
 • 10.09.2012 - Jeszcze więcej o mentoringu - zapraszamy na spotkania 26 września

  26 września 2012 r., przyjeżdżają do Bydgoszczy z Estonii partnerzy projektu, współpracujący z Crime Prevention Foundation, trenerzy od lat zajmujący się mentoringiem rówieśniczym. W związku z tym organizujemy tego dnia dwa spotkania. Pierwsze – to seminarium przeznaczone dla osób, które w jakikolwiek sposób związane są (zawodowo, społecznie) z przeciwdziałaniem zjawisku wykluczenia społecznego młodzieży. Podczas spotkania prowadzonego przez naszych ekspertów chcielibyśmy przedstawić zalety i wady mentoringu rówieśniczego. To, czym różni się od zwykłej opieki, czemu służy i do czego jest przydatny, jako narzędzie integracji społecznej. Mamy nadzieję przekonać wszystkich naszych gości, że warto skorzystać z wypracowanej metody, którą gotowi jesteśmy poddać pod społeczną ocenę. Spotkanie potrwa od godziny 11.00 do 14.00. Po przerwie na posiłek zapraszamy na drugą, mniej oficjalną część – festyn integracyjny przygotowany przez uczestników i przyjaciół naszego projektu.

  więcej
 • 06.09.2012 - Zapytanie ofertowe - instruktorzy podczas festynu

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia 6 instruktorów do przeprowadzenia zajęć podczas festynu promocyjnego. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Wzór CV
  - Załącznik 3 - Konspekt
  - Załącznik 4 - Oświadczenie

  więcej
 • 04.09.2012 - Zapytanie ofertowe - szkolenia z zakresu pedagogiki i psychologii

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia trenera/ki na przeprowadzenie szkolenia rozszerzonego z zakresu pedagogiki (64 godziny) i psychologii (64 godziny). Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Wzór CV
  - Załącznik 3 - Konspekt
  - Załącznik 4 - Oświadczenie

  więcej
 • 24.08.2012 - Zapytanie ofertowe - promocja festynu w radio i prasie

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące organizacji festynu promocyjnego – promocja w radio (20 spotów) oraz w prasie (2 emisje). Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Oświadczenie
   

  więcej
 • 03.07.2012 - poGROM - czyli powrót z wyjazdu integracyjnego

  Czy gąsienice są jadalne, czy można wodę wycisnąć z suchego piasku, użyć wacików kosmetycznych do rozpalania ognia, a sosnowych gałęzi do zbudowania prowizorycznego M3?

  Odpowiedź brzmi tak. Uczestnicy projektu "Nic o nas bez nas" potrafią to zrobić. No, może nie wszystko, ale uczyliśmy się od najlepszych. Pan Węzeł, Pan Ratownik, Pan Wodnik i Pan Azymut to kryptonimy jakie nadaliśmy (w tajemnicy) naszym trenerom.

  Perfekcyjna organizacja, wiedza i niezwykły spokój oraz opanowanie – tego zazdrościliśmy naszym trenerom najbardziej. Zapraszamy do oglądania zdjęć, bo słowa to za mało! Fotografie można obejrzeć już na naszym profilu na Facebooku, a także w naszej galerii.

  Zapraszamy również do lektury relacji z wyjazdu, która ukazała się 6 lipca 2012 r. w Gazecie Pomorskiej. Więcej wspomnień z wyjazdu integracyjnego znajduje się w zakładce Jak to robimy?/Relacje.

  więcej
 • 02.07.2012 - Zawód: MENTOR

  Na co dzień studiują, uczą się, pracują. Ale od życia chcą czegoś więcej. Zrozumieć siebie i innego człowieka. Pomóc rówieśnikom w pokonywaniu barier, które dzielą ich od spełnienia marzeń. Mówią: - Mamy potrzebę pomagania innym! Właśnie dlatego biorą udział w innowacyjnym projekcie "Nic o nas bez nas" realizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Zapraszamy do lektury wywiadu z uczestnikami projektu.

  więcej
 • 25.06.2012 - GROM w Borze

  Wczesna pobudka i zaprawa poranna, jeden nocleg w lesie, połączony z przygotowaniem pożywienia, zasady zdobywania i uzdatniania wody, budowa legowisk i schronień. Do tego nauka rozpalania ognia, rodzaje map i ich czytanie, sposoby określania stron świata oraz pomoc medyczna w warunkach przygodnych, ochrona przed zagrożeniami, techniczne elementy przetrwania w terenie, liny i węzły survivalowe, prymitywna broń i narzędzia, odzież i noszaki, a także marsz na azymut, marsz na mapę, marszobieg na orientację. I to co najważniejsze: działanie w grupie i współodpowiedzialność. Bo przecież właśnie po to jest ten wyjazd. Już 28 czerwca jeden z najbardziej oczekiwanych elementów projektu „Nic o nas bez nas”, wyjazd w Bory Tucholskie na 3-dniowy obóz przetrwania.

  Wyjeżdżamy o 9.00 spod budynku K na terenie WSG. Zabieramy tylko to, co niezbędne: kurtki przeciwdeszczowe, porządne buty, nóż lub scyzoryk, latarkę, śpiwór jeśli chcemy nocować w lesie. Wracamy 30 czerwca około godziny 18.00.

  Wśród naszych trenerów znajduje się wykwalifikowany, zawodowy ratownik medyczny.

  Osoby z czasową lub stałą niedyspozycją zdrowotną proszone są o zabranie zażywanych leków oraz skontaktowanie się – już po przyjeździe – z Panem Tomaszem.

  więcej
 • 15.05.2012 - Druga faza realizacji projektu

  Projekt NIC O NAS BEZ NAS wkroczył w drugą fazę realizacji. Jest nas więcej, bo do grupy dołączyły nowe koleżanki i koledzy. Większość została już podzielona na pary mentor–uczestnik. Teraz mamy do wypełnienia konkretne zadania, a potem już tylko wyjazd szkoleniowy w Bory Tucholskie i… wakacje.

  Mając nadzieję na przetrwanie nocy w lesie i zadań przygotowanych przez trenerów, na tym etapie wybierzemy również indywidulane ścieżki rozwoju dla każdego z beneficjentów projektu.

  Proponujemy 6 warsztatowych ścieżek, każda z nich to 40 godzin znakomicie przygotowanych, ciekawych zajęć. Beneficjenci mogą wybrać dowolną liczbę ścieżek swojego indywidualnego rozwoju, ale musza pamiętać, że obecność na zajęciach będzie obowiązkowa. Zatem, mierzmy siły na zamiary. Co proponujemy?

  1. Warsztaty fotograficzne
  2. Abc rekreacji
  3. Leonadro da Vinci XXI wieku
  4. Tutoriat artystyczny
  5. Warsztaty dziennikarskie
  6. Warsztaty językowe

  Opis zajęć znajduje się na naszym profilu na FB.

   

  więcej
 • 07.05.2012 - Zapytanie ofertowe - administrator strony internetowej

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia administratora/ki strony internetowej projektu „Nic o nas bez nas”. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Wzór CV

  więcej
 • 24.04.2012 - Zapytanie ofertowe - trening podczas wyjazu integracyjnego

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia 4 trenerów, którzy będą odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie treningu dla 45 osób podczas 3-dniowego wyjazdu integracyjnego w ramach realizacji projektu. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Formularz ofertowy

  więcej
 • 24.04.2012 - Zapytanie ofertowe - przewóz osób do Krówki Leśnej

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące przewozu 45 osób z Bydgoszczy do Krówki Leśnej i z Krówki Leśnej do Bydgoszczy w ramach realizacji projektu. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Formularz ofertowy

  więcej
 • 23.04.2012 - Mentorzy, do dzieła!

  Grupa mentorów w projekcie "Nic o nas bez nas" rozpoczyna pracę ze swoimi podopiecznymi - czyli uczestnikami drugiej grupy, którzy w przyszłości również stać się będą mogli mentorami. Tym razem będą to już relacje indywidualne mentor-podopieczny, a każde działanie powinno być odnotowywane przez mentorów na specjalnie przygotowanej karcie, której wzór pobrać można poniżej:

  Karta sprawozdania współpracy mentorskiej

  więcej
 • 13.04.2012 - Wznawiamy rekrutację do 2. grupy

  Spóźnialscy mają jeszcze szansę zapisać się do innowacyjnego projektu "Nic o nas bez nas"! Informujemy, że przez kilka najbliższych dni ponownie dostępna będzie ankieta rekrutacyjna. Zachęcamy do zarejestrowania swojego zgłoszenia w zakładce Rekrutacja.

  więcej
 • 12.04.2012 - Gotowi na wszystko - wkrótce survival dla mentorów z

  Jak znaleźć schronienie, gdy zgubimy się w nocy w lesie? Jak zdobyć pożywienie i wodę? Tych i innych elementów survivalu nauczą się nasi mentorzy, którzy już 28-30 czerwca wyjadą w Bory Tucholskie z ratownikami medycznymi i byłymi żołnierzami z GROM-u. O pierwszych szczegółach czerwcowego wyjazdu informujemy już teraz w zakładce Jak to robimy?/Plany.

  więcej
 • 03.04.2012 - Zapytanie ofertowe - szkolenie z zakresu social media

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące przygotowania programu i przeprowadzenia dla 25 osób szkolenia z zakresu social media w ramach realizacji projektu. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Formularz ofertowy

  więcej
 • 02.04.2012 - Badania psychologiczne dla kandydatów do 2. grupy

  Informujemy, że zakończyliśmy nabór zgłoszeń do drugiej grupy uczestników projektu "Nic o nas bez nas". Następnym etapem rekrutacji są badania psychologiczne osób, które wypełniły ankiety zgłoszeniowe do naszego projektu.

  Ważny komunikat dla kandydatów do projektu "Nic o nas bez nas":

  Pani psycholog Magdalena Szwarc-Gajewska zaprasza na badania psychologiczne dla kandydatów do drugiej grupy uczestników projektu "Nic o nas bez nas", które odbędą się 10.04.2012 r. (wtorek) o godz. 15:15 na kampusie WSG Bydgoszcz, Garbary 2, w budynku K, sala K-III.
  Jeśli ktoś z Państwa nie będzie mógł być obecny, prosimy o indywidualne umówienie sie z Panią psycholog (tel. 604 517 667).
  Prosimy o potwierdzenie przybycia na badania e-ma.com, mailem lub telefonicznie.

  więcej
 • 26.03.2012 - Zapraszamy na spotkanie integracyjne

  Na 12 kwietnia zaplanowane zostało spotkanie integracyjne dla dwóch grup współfinansowanego ze środków UE, projektu "Nic o nas bez nas".

  Postaramy się na nim odpowiedzieć na wszystkie pytania, które się pojawiły w ciągu trwania projektu oraz zaplanować nasze wspólne działania do końca roku. Będzie to też okazja do pozalekcyjnego spotkania się z ekspertami i wykładowcami. Spotkanie odbędzie się o godz. 16:30 w sali G3 (budynek G) w WSG, ul. Garbary 2.

  Kawa i herbata będzie, mile widziane ciasta domowej roboty i wszelkie inne "poświąteczne" pozostałości :) Serdecznie zapraszamy!

  Pobierz program spotkania integracyjnego 12.04.2012 r.

  więcej
 • 22.03.2012 - Nabór do 2. grupy - tylko do 31 marca

  31 marca zamykamy kolejną rekrutację do współfinansowanego ze środków UE, projektu "Nic o nas bez nas".
  Osoby, które już się zarejestrowały, mogą spodziewać się telefonu lub maila od naszej pani psycholog, która spotka się z nimi na kolejnych badaniach.
  Do czasu zakończenia rekrutacji swoje zgłoszenia nadsyłać można zgodnie z instrukcją zamieszczoną w zakładce Rekrutacja.

  więcej
 • 15.03.2012 - Rekrutacja drugiej grupy uczestników trwa!

  Przypominamy o trwającej od 1 marca rekrutacji drugiej grupy uczestników do projektu "Nic o nas bez nas". Na zapisy pozostało jeszcze tylko kilka dni. Wystarczy zapoznać się z kryteriami naboru oraz wypełnić przygotowaną ankietę. Jak zapisać się do naszego projektu? - szczegóły sprawdzić można w zakładce Rekrutacja. Zapraszamy!

  więcej
 • 14.03.2012 - Nowy plan zajęć dla 1. grupy mentorów

  Nadchodząca wiosna to dla 1. grupy uczestników naszego projektu czas coraz bardziej zaawansowanych zajęć, dzięki którym zostaną przygotowani do roli prawdziwego mentora. Przedstawiamy zatem wszystkim zainteresowanym harmonogram zajęć pierwszej grupy na okres od marca do maja 2012 r., który znaleźć można w zakładce Jak to robimy?/Plany.

  więcej
 • 28.02.2012 - Ćwiczą umysł i… ciało

  Umysł podczas zajęć z angielskiego, psychologii i pedagogiki. Ciało, bo trzeba również nauczyć się podstaw samoobrony. Już wiedzą czym jest i jak ważna jest asertywność, przygotowują się do autodiagnozy i wizyty studyjnej u naszego estońskiego partnera Projektu.

  O kim mowa? O pierwszej grupie młodych mentorów - uczestników innowacyjnego, współfinansowanego ze środków UE, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, projektu NIC O NAS BEZ NAS, realizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki.

  Czego się już nauczyli? To sprawdzi się w praktyce podczas kolejnego naboru do 2. grupy. Rekrutację młodych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy chcą zajmować się w przyszłości mentoringiem rówieśniczym, rozpoczynamy już 1 marca 2012 r. Od tego dnia na stronie projektu www.nicbeznas.byd.pl, dostępny będzie formularz zgłoszeniowy i ankieta online.

  Tym razem za bezpośrednią akcję promującą kolejny nabór odpowiadać będą uczestnicy 1. grupy. To na nich spoczywa teraz obowiązek poszukania w swoim otoczeniu społecznym osób, które – spełniając wymogi formalne projektu, będą chcieli – po zdobyciu odpowiednich kompetencji – zaangażować się w działania na rzecz swoich rówieśników.

  więcej
 • 27.02.2012 - Estonia – blisko coraz bliżej

  Wyjazd do Estonii, do naszego Partnera już tuż, tuż!

  Podzieleni na dwie grupy wyjeżdżamy w dwóch terminach: 2 i 9 marca. Radzimy zabrać ze sobą ciepłe ubrania, bo chłody, które doskwierały nam ostatnio w Polsce, w miejscu, do którego wyjeżdżamy są normalne! Proszę pamiętać, że celem naszego wyjazdu jest poznanie metod partnera i przeniesienie stosowanych rozwiązań na grunt naszego projektu. Zatem – uczmy się!

  Podajemy zatem kilka przydatnych informacji dotyczących wyjazdu (wystarczy kliknąć "więcej").

  więcej
 • 15.02.2012 - Zapytanie ofertowe - przewóz osób do Estonii

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy przesyła zapytanie ofertowe dotyczące przewozu 15 osób w dwóch terminach z Bydgoszczy do Estonii (Sargvere, Paide vald) w ramach realizacji projektu. szczegóły przedstawiamy w załącznikach:
  Zapytanie ofertowe (PDF)
  Formularz ofertowy (PDF)

  więcej
 • 23.01.2012 - Rozpoczynamy zajęcia dla przyszłych mentorów

  Od 23 stycznia 2012 r. rozpoczynamy zajęcia przygotowujące uczestników projektu "Nic o nas bez nas" do roli prawdziwego mentora. Każde zajęcia rozpoczynają się o godz. 16:15. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest tutaj.

  więcej
 • 17.01.2012 - Zakończyliśmy nabór do pierwszej grupy. Wkrótce kolejny!

  Serdecznie dziękujemy za udział w rekrutacji do projektu "Nic o nas bez nas". Zakończyliśmy nabór do 1. grupy mentorów. Teraz przed nami wiele godzin ciężkiej pracy. Zajęcia zaczynamy już od 23 stycznia 2012 r.

  Już teraz informujemy, że pod koniec marca ogłosimy kolejny nabór do drugiej grupy mentorów. Zostańcie więc z nami, sprawdzajcie informacje na stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

  więcej
 • 03.01.2012 - Zapytanie ofertowe - szkolenie z asertywności

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia trenera, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie 24 godzin szkolenia z asertywności. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Wzór CV

  więcej
 • 03.01.2012 - Zapytanie ofertowe - szkolenie z samoobrony

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące zatrudnienia trenera, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie 44 godzin szkolenia z samoobrony. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
  - Załącznik 2 - Wzór CV

  więcej
 • 20.12.2011 - Wykluczenie społeczne – spojrzenie praktyka

  Wykluczonym społecznie może stać się każdy. […] Dziś Wyższa Szkoła Gospodarki proponuje nową, unikalną w skali Polski formułę przygotowania mentorów – […] osób, które zmienią swoje najbliższe środowisko.” Tak do uczestnictwa w projekcie „Nic o nas bez nas” zachęca Pan Krzysztof Jankowski, Dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Specjalnie dla Państwa zamieszczamy skrót jego wystąpienia ze spotkania inaugurującego nasz projekt, które odbyło się 6 grudnia 2011 r. Zapraszamy do lektury!

  więcej
 • 19.12.2011 - Termin rekrutacji przedłużony do 31 grudnia!

  Wszystkich zainteresowanych informujemy, że zgłoszenia do udziału w projekcie "Nic o nas bez nas" przyjmować będziemy do 31 grudnia 2011 r. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami naboru w zakładce "Rekrutacja".

  więcej
 • 08.12.2011 - Zapytanie ofertowe - usługi w zakresie promocji w mediach

  W związku z realizacją projektu pn. „Nic o nas bez nas”, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy kieruje zapytanie ofertowe dotyczące emisji w radio spotów informacyjnych, merytorycznych audycji radiowych, wywiadów prasowych z uczestnikami projektu oraz publikację w prasie regionalnej. Wydatki zostaną poniesione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Szczegóły zapytania przedstawione zostały w załącznikach:
  - Zapytanie ofertowe
  - Załącznik 1 - Formularz ofertowy
   

  więcej
 • 06.12.2011 - Rozpoczynamy rekrutację do projektu!

  Rozpoczęliśmy rekrutację uczestników do naszego projektu. Zapraszamy serdecznie wszystkich kandydatów oraz kandydatki na mentorów do zapoznania się z zasadami kwalifikacji. Rekrutacja potrwa od 6 do 20 grudnia 2011 r. Szczegóły zamieszone zostały w zakładce "Rekrutacja".

  więcej
 • 29.11.2011 - Kim jest mentor?

  Dziś mianem mentora określa się nauczyciela, mistrza, przewodnika życiowego, dla niektórych to osoba obdarzona autorytetem i charyzmą. Prezentujemy Państwu rozmowę na temat idei projektu "Nic o nas bez nas" z Panią Natalią Lejbman, Wicedyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

  więcej
 • 07.11.2011 - Zapytanie ofertowe - emisja ogłoszeń prasowych

  Z uwagi na chęć wypełnienia wymogów zasady konkurencyjności oraz równego traktowania Wykonawców w ramach realizacji projektu pt.: „Nic o nas bez nas” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej” zapraszamy do składania ofert na emisję ogłoszeń prasowych (36 emisji). Szczegóły prezentujemy w załączniku.

  Załącznik: Zapytanie ofertowe - usługi w zakresie promocji (07.11.2011)

  więcej
 • 04.11.2011 - Zapraszamy na spotkanie otwierające projekt

  Serdecznie zapraszamy 6 grudnia 2011 r. o godzinie 11.00, na spotkanie otwierające projekt innowacyjny NIC O NAS BEZ NAS, realizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki we współpracy z estońskim partnerem Crime Prevention Foundation w ramach Priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 7.4.

  6 grudnia 2011 r., godzina 11.00
  Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG
  Bydgoszcz, ul. Królowej Jadwigi 14

   

  więcej
 • 02.11.2011 - Zapytanie ofertowe - panel ekspertów

  Z uwagi na chęć wypełnienia wymogów zasady konkurencyjności oraz równego traktowania Wykonawców w ramach realizacji projektu pt.: „Nic o nas bez nas” zapraszamy do składania ofert na stanowiska członków panelu ekspertów (3 osoby). Szczegóły zamieszczamy w załączniku poniżej.

  Zapytanie ofertowe - "Nic o nas bez nas" z dnia 02.11.2011

  więcej
 • ZESPÓŁ EKSPERCKI
 • TABLICA OGŁOSZEŃ

Nasz zespół ekspercki łączy osiągnięcia naukowe z wieloletnią praktyką. Każdy z ekspertów wnosi do Zespołu wiedzę, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Wszystko to pozwala nam na holistyczne podejście do problemu.

Eksperci dzielić się będą doświadczeniami w trakcie trwania całego projektu. Ich opinie, uwagi, przeczytać będzie można tutaj.

Ostatni reportaż filmowy - już dostępny na YouTube

Zachęcamy do obejrzenia szóstego, ostatniego już, odcinka filmu o realizacji projektu "Nic o nas bez nas". Dowiemy się w nim więcej na temat samego mentoringu i sposobów pracy z młodzieżą estońskiego partnera projektu. Poznamy też opinie o projekcie samych uczestników.

Więcej

Piąta część video-reportażu o projekcie "Nic o nas bez nas"

W odcinku piątym dowiedzieliśmy się więcej o estońskim partnerze projektu. Podglądaliśmy też uczestników w czasie zimowego obozu survivalowego z byłymi żołnierzami GROM w Zieleńcu. Przyjemnego oglądania!

Więcej

Nic o nas bez nas - Wyższa Szkoła Gospodarki

Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
PROJEKT NIC O NAZ BEZ NAS JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO www.efs.gov.pl/